بررسی رمان «گوژپشت نتردام» اثر جاودان ویکتور هوگو در کتابخانه شفق

شنبه 9 آذر 1398 11:49

     در نوزدهمین نشست کتابخوانی «اینجا چراغی روشن است» با حضور استاد علی سعید (مدرس ادبیات داستانی) نگاهی  به رمان‌های مطرح جهان و بررسی رمان ماندگار «گوژپشت نتردام» اثر جاودان ویکتورهوگو روز یک‌شنبه 10 آذر 98 ساعت 17در فرهنگ‌سرای خانواده با حضور استاد علی سعید برگزار می‌گردد.
     گوژپشت نتردام رمانی است به قلم ویکتور ماری هوگو، نویسنده فرانسوی که در ۱۸۳۱ انتشار یافت. این کتاب یکی از آثار ادبی برجسته جهان است که در سبک رمانتیک نگاشته شده است. ویکتور ماری هوگو، بزرگ‌ترین شاعر سده نوزدهم فرانسه و شاید بزرگ‌ترین شاعر در گستره ادبیات فرانسه و نیز داستان‌نویس، درام‌نویس و بنیانگذار مکتب رومانتیسم است. آثار او به بسیاری از اندیشه‌های سیاسی و هنری رایج در زمان خویش اشاره دارد که از برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به بینوایان، گوژپشت نتردام، مردی که می‌خندد و شمار زیادی مجموعه شعر اشاره کرد. وی همچنین چندین نمایش‌نامه نوشته‌است.
     علاقه‌مندان برای حضور در این برنامه می‌توانند به فرهنگ‌سرای خانواده، واقع در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، خیابان21 بوستان شفق مراجعه و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88706869 تماس حاصل فرمایند.

بازدید 60بار


پرینت
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 .ثنا محفوظ می باشد