چهارشنبه 8 خرداد 1398 15:0
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم
عنوان : طبیعت در کلاس درس
نویسنده : صفورا زواران حسینی، فاطمه حسینی زوارئی، لیلا آمیغ و سارا باقری
سال نشر : 1397
موضوع :روانشناسی
ناشر : فنی ایران
محل نشر : تهران

تنوع‌زیستی موجود بر کره زمین بر حیات انسان و دیگر موجودات زنده اثرگذار است، اما این ارتباط به ندرت قابل درک و مشاهده است. به همین خاطر، انسان‌ها متوجه اثرگذار بودن فعالیت‌هایشان (هر چند کوچک) بر محیط زیست جهانی نیستند. محیط‌ زیست امروزه بیش از هر زمان دیگری به سمت نابودی پیش می‌رود. کره زمین به ساکنانی نیاز دارد که در هم تنیدگی روابط اشکال مختلف حیات بر کره زمین را درک کنند، نسبت به مسایل و مشکلات محیط‌زیستی حساس باشند، دانش کافی درباره محیط‌زیست و تنوع زیستی اطراف خود داشته باشند و علاوه بر آن بتوانند مشکلات موجود را تشخیص دهند و فعالانه برای حل آن بکوشند. دوران کودکی بهترین زمانی است که می‌توان تربیت چنین شهروندانی را پایه‌ریزی کرد.

کتاب «طبیعت در کلاس درس»، یک کتاب راهنما برای آموزگاران رسمی و غیررسمی است تا به کمک آن به کودکان ۱۱ تا ۱۴ ساله درباره تنوع‌زیستی و مسایل گوناگون مرتبط با آن آموزش دهند.
کتاب پنج فصل اصلی دارد: ۱) تنوع زیستی چیست؟ ۲) اکوسیستم چیست؟ ۳) عوامل تهدید تنوع‌زیستی و محیط‌زیست چیست؟ ۴) دلایل حفاظت از تنوع‌زیستی و محیط‌زیست و ۵) راهکارهای حفاظت از تنوع‌زیستی.
در فصل‌های اول و دوم، دانش‌آموزان با مفاهیم پایه محیط‌زیست آشنا می‌شوند. آشنایی با این مفاهیم به آن‌ها کمک می‌کند تا مفاهیم پیچیده‌تری همچون عوامل تهدید، لزوم حفاظت و راهکارهای حفاظت از تنوع زیستی و محیط‌زیست را بهتر درک کنند.

طبیعت در کلاس درس
بازدید 233 بار
تمام حقوق این اثر برای شرکت مهندسی ارتباطات پیام مشرق و نرم افزار کتابخانه 2.0 .ثنا محفوظ می باشد